Psychodietetyka

Wspieramy naszych pacjentów na każdym etapie terapii wykorzystując umiejętności z zakresu psychodietetyki.

Wizyta u psychodietetyka
Psychodietetyk to specjalista który posiada wiedzę z zakresu dietetyki oraz psychologii. Psychodietetyk posiada umiejętności z zakresu psychologii, dzięki czemu może lepiej wspierać oraz motytować pacjenta w dążeniu do zmian.

Podczas wizyt psychodietetycznych analizujemy problemy pacjenta, próbujemy znaleźć wspólny klucz do sukcesu wykorzystując elementy psychologii. Wizyty z psychodietetykiem mają na celu zmianę w podejściu do odżywiania.

Pamiętajmy, jedynie zmiany na stałe, dają oczekiwane efekty. Odchudzanie na specjalne okazje nie ma większego sensu. Ważniejsza jest zmiana w sposobie myślenia o jedzeniu, znalezieniu przyczyny problemu. Spadek kilogramów na wadze nie jest celem samym w sobie. Większość osoby otyłych boryka się z efektem jo-jo, który wynika z braku wypracowanych elementów zdrowego trybu życia.

Psychodietetyk nie jest psychologiem/psychoterapeutą, w razie konieczności warto również rozważyć pomoc innych specjalistów.

Oferuję:

  • wsparcie psychodietetyczne
  • wyznaczenie celów
  • kontrolę postępów zmiany stylu życia
  • pomoc w zaburzeniach odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne jedzenie)
  • edukację żywieniową dzieci, młodzieży i dorosłych
  • warsztaty dietetyczne

Konsultacje Psychodietetyczne – zmiana zaczyna się w głowie – Praca nad motywacją, zwiększaniem poczucia własnej skuteczności, ustalanie celów